Erkeklerin bilinçaltı nasıl çalışır ?

0
268

İtiraf edilmelidir ki gerek erkek gerekse de kadın karşı cinsin bilinçaltını,nasıl düşündüğünü haklı olarak merak eder. Biz de bugün bunun erkekler cephesini işleyeceğiz.Sahi erkeklerin bilinçaltı nasıldır ve nasıl çalışır?

Bu ne işime yarayacak?

Hemen bu bilgiler ne işime yarar demeyin.Bilgi güçtür.Ayrıca muhatabınızın ne düşündüğünü kestirebilmek,davranışlarının sebebini anlamak yahut farklılıkları bilmek ilişkileri her zaman için daha sağlam temellere oturtur.Öyleyse haydi başlayalım ;

1-Evrimsel içgüdü : Bu maddenin hormonal ve tabiat kuralları olarak iki farklı ayağı mevcuttur.

Bilinmelidir ki ; erkeklerin ürettikleri sperm sayısı kadınların ürettiği yumurta sayısından bir hayli fazladır.Bu da erkeklere durdurulamaz bir cinsel isteğe iter. Bir de bunun yanına tabiat icabı genlerini gelecek nesillere aktarma içgüdüsü birleşince erkeklerin neden sekse bu kadar düşkün oldukları kolayca anlaşılabilir. Dolayısıyla sevgili hanımlar, sakın ola ki “bu adamlar neden bu kadar ısrarcı” ya da “neden peşimden bu kadar koşuyor” demeyin.

2-Dişinin peşinden koşma : Bu madde de aslında yukarıdaki maddeyle birinci dereceden ilintilidir.Tabiattaki diğer canlılarda olduğu gibi insan cinsinde de cinsel birleşme için erkekler kadınların peşinden koşar.Bundan sevgili kadınlar ” yapıştı bu adam bana yahu”demeyin.

3-Erkeklerin kadın tercihleri : İnsanların seçimleri onların gerek psikolojileri gerekse de karakterleri ile alakalı çok ipuçları verir.

Erkeklerin kadın tercihleri ya da bir diğer ifadeyle etkilendikleri kadın tipleri muhatabınız olan adamı tanımanızda en büyük yardımcılarınızdan birisi olacaktır. Eğer ki söz konusu er kişi, dominant ya da sert mizaçlı kadınlardan hoşlanıyorsa muhtemeldir ki bilinçaltında baskın karakterlilik yoktur ve testosteron oranı düşüktür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here