Orgazm türleri ve karakter analizi

0
190
kadın orgazmı

Kadın orgazmı çok karmaşıktır ve hala gizemini korur.Peki orgazm türleri nedir? Orgazm karakteri etkiler mi? Kısacası nedir bu orgazm?

Başlıkta bahsettiğimiz gibi kadın orgazmındaki esrar perdesi günümüzde dahi aralanmış değil ve hala en çok merak edilen konulardan birisidir.Bu konuyu üç ana başlık altında işleyeceğiz ve mitolojik metaforlar kullanacağız.

1-Orgazm yaşamama: Herhalde bu durum bir kadının başına gelebilecek en zor ve fena şeylerden birisidir.Ancak ne acıdır ki özellikle az gelişmiş coğrafyalarda bu durum oldukça yaygındır.Elbette ki bu durumun kadının ruhuna da bir etkisi olacaktır.

Gerçek anlamda orgazm yaşayamayan kadınlara bu eksiklik “anaçlık” olarak yansır.Yani mitolojik benzerlikle kibele diyebiliriz.

Bizim kültürümüzde de oldukça yaygındır.Evet muhtemelen tanıdınız.Hani elinde kaşıkla çocuk peşinde koşan,üç parça göbekten oluşan Adile Naşit tarzı kadınlar.

2-Kritoral orgazm : Bilindiği gibi klitoris evrimleşmemiş penistir.İşleyişine hatta şekline baktığınızda dahi bunu görebiliriz.

Haliyle çok fazla klitoral orgazm yaşayan kadınlarda erkeksilik yani erkeksi tavırlar,halk tabiriyle kıroluk çokça görülebilecektir.Yardımcı olması açısından, genel lezbiyen kadın tiplemesini akıllarınıza getirebiliriz. kısa saçlı,sert ve bıçkın…Klitoral orgazm kadınını kesinlikle erkeksilikleriyle meşhur amazon kadınlarına bahsedebiliriz.

3-Vajinal orgazm: Evet geldik zurnanın zart dediği yere.Vajinal orgazm Da Vinci şifresinde bahsedilen sırrın ta kendisidir.Kadının gerçekten kadın yapan anlardan yegane ve nadir unsurlardan birisidir.

Vajinal orgazmı gerçekten yaşayan kadınlar ancak sağlıklı ve mutlu bir ruh haline kavuşabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here